strona główna redakcja kontakt
    białoruski ukraiński litewski niemiecki
Działy PMedia:  Sport, Kultura, Społeczeństwo, Turystyka  Serwisy:  IO 2008, Euro 2012, Mundial 2010, EuroBasket 2009
Fotogaleria:  Imprezy sportowe, Warsztaty, W obiektywie fotoreportera Kluby:  Arka, Jagiellonia, Lech, Lechia, Ogniwo, Trefl
Patronujemy:  Puchar Pomorza w koszykówce, Liga Środowiskowa, SLK, Streetball Molo, Do Przerwy 0:1, Polityczni, SLH
Sport
:: Piłka nożna: Letnia edycja turnieju Do Przerwy 0:1 w Gdańsku
:: Piłka nożna: Piłkarska wiosna z Do Przerwy 0:1. Wraca turniej na gdańskich Rozstajach!
:: Koszykówka: Pożegnanie wakacji ze Streetball Molo 2012
:: Piłka nożna: Piłkarskie lato z Do Przerwy 0:1. Zagraj na gdańskich Rozstajach!
:: Piłka nożna: FC New Bronx, Soda, GKS Linia, Rozstaje 2000 i Ekipa tryumfują wiosną w turnieju Do Przerwy 0:1
:: Piłka nożna: Piłkarska wiosna z Do Przerwy 0:1
:: Koszykówka: Streetball Molo 2012 - inauguracja koszykówki ulicznej w Sopocie
:: Piłka nożna: Piłkarska majówka na Rozstajach. Turniej z cyklu Do Przerwy 0:1 w Gdańsku.
:: Koszykówka: Puchar Pomorza na półmetku fazy grupowej
:: Koszykówka: Amatorski Puchar Pomorza i Liga Środowiskowa kobiet - zapisy
» więcej »
.:: SPORT.PMEDIA.pl » Sport » Koszykówka: Hala 100-lecia nie zdobyta. Znicz zgaszony w Sopocie.

Koszykówka: Hala 100-lecia nie zdobyta. Znicz zgaszony w Sopocie.

Trefl Sopot gościł 14 listopada 2009 roku rewelację tegorocznych rozgrywek z Jarosława. Po widowiskowym spotkaniu w hali 100-lecia i dramatycznej końcówce gracze Karlisa Muiznieksa pokonali Znicz 66:64. Piątą wygraną w sezonie zapewnił gospodarzom Cliff Hawkins.

PMEDIAWynik spotkania otworzył celnym rzutem za trzy punkty Iwo Kitzinger. Przez pierwsze minuty kibice zgromadzeni w sopockiej hali oglądali wyrównany pojedynek. Kolejny raz zza linii 6,25 m przymierzył Kitzinger i było 8:6 dla żółto-czarnych. W barwach Znicza Jarosław dobrze mecz rozpoczął Andrzej Misiewicz, zdobywając 6 „oczek”. Ostatecznie dzięki ośmiu punktom Sauliusa Kuzminskasa gospodarze zakończyli pierwsza kwartę prowadzeniem 18:16.

Druga odsłona konfrontacja zaczęła się od zdecydowanych ataków gości. Podopieczni Dariusza Szczubiały zaliczyli serię 10:2 i prowadzili już z Treflem 20:26. Taki obrót sprawy był możliwy za sprawą dobrej postawy Tomasza Zabłockiego i Dariusza Wyki, którzy dwukrotnie trafili z dystansu na początku drugiej kwarty. Dopiero w 19 minucie rywalizacji swoje pierwsze punkty zdobył Lewrance Kinnard (26:29). Zawodnicy Karlisa Muiznieksa mieli spore trudności z odnalezieniem drogi pod kosz, schodząc na przerwę przy stanie 28:29 dla przyjezdnych.

PMEDIAPo zamianie stron goście od mocnego uderzenia rozpoczął Keddric Mays, trafiając dwa razy zza linii 6,25 m. Trefl pozostawał w grze po odpowiedzi - Kitzingera i Cliffa Hawkinsa. Po trafieniach Kuzminskasa gospodarze wrócili na prowadzenie (38:35). W trzeciej kwarcie dominowała walka „kosz za kosz” i żadna z drużyn nie mogła wypracować sobie przewagi. W końcówce sopocianie zaliczyli „run” 8:0 i po efektownym wsadzie Kinnarda widniał na tablicy wynik 52:47.

W ostatnich dziesięciu minutach toczyła się wyrównana walka. Gintaras Kadziulis na rzut z dystansu Maysa zrewanżował się także „trójką”. I w 34 minucie spotkania Trefl prowadził 59:54. Przez kolejne cztery minuty żółto-czarni rzucili zaledwie dwa „oczka”, tracąc przy tym siedem (61:61). Dzięki rzutom wolnym koszykarze Trefla wyszli na 3-punktowe prowadzenie, lecz niesamowitym rzutem z 8 metrów odpowiedział Mays i mieliśmy kolejny remis (po 64).

PMEDIAEmocje w hali 100-lecia sięgały zenitu i kibicom trudno było usiedzieć. Na 17 sekund przed końcem meczu w posiadaniu piłki byli gracze Muiznieksa. Gintaras Kadziulis długo rozgrywał akcję w końcu podając piłkę do niepilnowanego Cliffa Hawkinsa. Ten nie zmarnował okazji i sopocki team na niespełna dwie sekundy do końcowej syreny minimalnie prowadził 66:64. Znicz mógł jeszcze nawet wygrać, ale rozpaczliwy rzut Maysa nie znalazł drogi do kosza.

W drużynie gospodarzy najlepiej zagrali Iwo Kitzinger (18 pkt, 6 zbiórek, 3 asysty, 2 przechwyty), Cliff Hawkins (15 pkt, 6 zb, 2 prz) oraz Saulius Kuzminskas (12 pkt, 7 zb, 2 bloki). Wśród zawodników Znicza na wyróżnienie zasłużyli Jeremy Chappel (20 pkt, 8 zb) oraz Keddric Mays (19 pkt, 4 zb, 2 prz).

- Zwycięstwo zawdzięczamy trenerowi Muiznieksowi, który rozrysował nam ostatnią akcję meczu. Przewidział zachowanie obrońców i dlatego Hawkins mógł trafić z czystej pozycji. Gratulacje należą się całej drużynie Znicza, która pod względem taktycznym bardzo dobrze przygotowała się do tego spotkania - mówi koszykarz Trefla Sopot Gintaras Kadziulis, kilkakrotnie uznawany w poprzednich latach za najlepszego gracza sezonu.

- Mimo wszystko cieszę się z postawy mojej drużyny. Walczyliśmy do ostatniej sekundy i po raz kolejny udowodniliśmy, że nie jesteśmy tą drużyną, która skazywana była na spadek po sezonie 2009/2010 - komentował szkoleniowiec Znicza Jarosław Dariusz Szczubiał.

Trefl Sopot – Znicz Jarosław 66:64 (18:16, 10:13, 24:18, 14:17)

Trefl: Iwo Kitzinger 18, Cliff Hawkins 15, Saulius Kuzminskas 12, Gintaras Kadziulis 9, Lewrance Kinnard 8, Łukasz Ratajczak 4, Paweł Kowalczuk 0, Marcin Stefański 0, Paweł Malesa 0.
Znicz: Jeremy Chappel 20, Keddric Mays 19, Tomasz Zabłocki 6, Dawid Witos 6, Andrzej Misiewicz 6, Dariusz Wyka 6, Artur Mikołajko 1, Bartosz Sarzało 0.

Wyniki spotkań 7. kolejki PLK:
sobota, 14 listopada
Polpharma Starogard Gdański - Anwil Włocławek 83:75 (18:18, 24:17, 20:16, 21:24)
PBG Basket Poznań - Polonia 2011 Warszawa 72:68 (16:22, 17:18, 18:15, 21:13)
Polonia Azbud Warszawa - PGE Turów Zgorzelec 77:67 (17:14, 23:17, 12:19, 25:17)
Sportino Inowrocław - Stal Stalowa Wola 79:78 (20:20, 18:20, 30:14, 11:24)

» FOTOGALERIA: Koszykówka w obiektywie fotoreportera PMedia
» Hala 100-lecia nie zdobyta. Znicz zgaszony w Sopocie.
» Zapowiedź 7. kolejki PLK. Polpharma gości Anwil, a Trefl czeka na Znicz.
» Blisko niespodzianki w Warszawie. Trefl z trudem pokonuje Polonię 2011.
» Szósta wygrana Asseco Prokomu Gdynia w PLK
» Koszykówka: Zapowiedź 6. kolejki spotkań PLK. Asseco Prokom podejmuje outsidera z Inowrocławia.
» Pierwsze zwycięstwo Kociewskich Diabłów we własnej hali. Kotwicy starczyło sił na jedną połowę.
» Pacesas lepszy od Kijewskiego. Asseco Prokom Gdynia z kompletem punktów.
» Stal ugięła się przed Treflem w Sopocie
» Zapowiedź 5. kolejki spotkań PLK
» Drugie podejście Polpharmy Starogard Gdański
» PLK grozi upadłość
» Wielkie derby - wielkie emocje. Asseco Prokom Gdynia i Trefl Sopot spotkają się w finale?
» Derby Trójmiasta. Asseco Prokom Gdynia kontra Trefl Sopot.
» Sensacyjna końcówka w Sopocie. Turów Zgorzelec przegrywa z Treflem.
» Koniec 3. kolejki PLK w Sopocie. Trefl zmierzy się z Turowem.
» Adam Wójcik wraca do Sopotu. Trefl podejmuje Turów.
» Młodzież Polonii 2011 poległa w starciu z mistrzem Polski. Trefl czeka na Turów.
» Polonia 2011 Warszawa zmierzy się z mistrzem Polski
» Anwil za mocny dla Trefla
» Asseco Prokom demoluje Stal w Stalowej Woli
» Zapowiedź 2. kolejki spotkań PLK
» Trefl Sopot pokonał Czarnych Słupsk na inaugurację PLK 2009/2010
» Inauguracja sezonu PLK 2009/2010 w Sopocie. Trefl podejmie Czarnych Słupsk.
» Nowy sezonu PLK ruszy za dwa tygodnie. Asseco Prokom Gdynia, Trefl Sopot, Polpharma Starogard Gd. sprawdzają formę.